Прес-тур по регіонам

Друзі, ми вже писали, що одним з найголовніших стратегічних завдань БО "Меридіан" є адвокація прав доступу представників спільнот ЛВН, ЛЖВС, СР до якісних медико-соціальних послуг (ппрограм зменшення шуоди, програми ЗПТ та ін.) у регіонах Полтавської області.

Тому 9 жовтня, разом з представниками МБФ "Альянс громадського здоров'я", БО БФ "ВОЛНА", БО "ВОНА", Лубенського обласного наркологічного диспансеру, знімальною групою телеканалу "Центральний" провели прес-тур з нагоди розширення програми ЗПТ у Полтавському регіоні.

Ми відвідали Лохвицьку та Хорольську ЦРЛ, де з 2019 року відкрились та працюють кабінети ЗПТ, поспілкувались з пацієнтами, медичним персоналом, представниками місцевих відділів Національної поліції та ДУ "Центру пробації".

На прес-конференції всі учасники отримали вичерпну інформацію про програму замісної підтримувальної терапії, статистичні дані по Україні та Полтавській області, заслухали історії успіху безпосередньо учасників програми ЗПТ.

" Ми дякуємо проекту PITCH та Міністерству закордонних справ Нідерландів, які підтримали розширення прогрмами ЗПТ та надали фінансову допомогу. Це унікальний проект, завдяки йому ми вже досягли таких результатів. Так завдяки взаємодії та співпраці, Яніна Стемковська -лідер ІГ ЛЖН Полтави виявила потребу спільноту у відкритті кабінетів, ініціювала розгляд питання про виділення коштів обласного бюджету для закупівлі 20 курсів препарату, ДОЗ виділив кошти, МБФ "Альянс громадського здоров'я" надав фінансову допомогу, "Меридіан" реалізував прцеси ремонтних робіт, надав технічну допомогу, зараз працюємо над підтримкою лідерів спільнот в цих містах, а лікарі, розуміючи необхідність та ефективність програм ЗШ, ЗПТ зокрема, також підтримали проект.  Це показник того, як співпраця самоорганізацій спільнот, неурядових організацій, державних струтур та лікарських закладів дає позитивні результати. Тільки так, спільними зусиллями, ми міняємо ситуацію на кращу. Але зупинятися зарано - роботи ще багато." - слова Сергія Гапоненка, керівника проекту PITCH в Полтаві та Полтавській області.

Під час прес - туру, Антон Басенко, Менеджер проект PITCH в Україні, передав подарунки для пацієнтів та персоналу кабінетів ЗПТ - інформаційні та мтодичні матеріали, плакати, презервативи та швидкі тести на ПАР. Все це стане у нагоді, адже вже незабаром в Лохвицькому кабінеті ЗПТЮ який відкрився раніше, пацієнти будуть переходити на амбулаторний прийом. Тут вони і зможуть скористатись швидикими тестами.

На завершення ми не можемо не подякувати всім, хто доклав зусиль до цієї події.

МБФ "Альянс громадського здоров'я", Міністерство закордонних справ Нідерландів, Департамент охорони здоров'я ПОДА, Полтавський обласний Центр здоров'я, Полтавський обласний наркологічний диспансер, Лубенський обласний наркологічний диспансер, БО БФ "ВОЛНА", БО "ВОНА", Лохвицька Центральна районна лікарня, Хорольська Центральна районна лікарня, телеканал "Центральний".

 

 

 

 

 

10.10.2019

Залишились питання?

Зателефонуйте нам за номером +38 (099) 234-91-95, або залиште свої контактні дані, і ми зв'яжемося з Вами в найближчий час