Тренінг- семінар у Лубнах

13 лютого фахівчиня БО "Меридіан" спільно з лідеркою  спільноти ЛЖН м.Лубни Яною Наконечною провела тренінг для представників НП (патрульна поліція, дільничні, інспектори,представники ІТТ, психологи,криміналісти) Лубенського відділу поліції.

Темою заходу було «ЗПТ та дотримання прав пацієнтів програм замісної підтримуючої терапії».  Основною метою заходу було  надання  співробітникам поліції детальної інформації про права клієнтів ЗПТ на доступ до лікування при затриманні, арешті, забезпечення їм безперервності лікування у програмах ЗПТ, ВААРТ.

Марія нагадала присутнім про алгоритм дії поліціейських у випадку затримання пацієнтів ЗПТ та порядок взаємодії закладів охорони здоров’я та підрозділів поліції. Так, саме нагадала, адже у травні минулого року "Меридіан" проводив подібний семінар у Лубенському ВП. "Ми вважаємо, що регулярне проведення подібних заходів не тільки сприяє дотриманню прав пацієнтів ЗПТ, але й суттєво знижає рівень стигми представників усієї спільноти ЛВН з боку правоохоронних органів."- говорить Марія.

Окрім загальної інформація про ЗПТ та про програми зменшення шкоди для споживачів ін’єкційних наркотиків присутні мали змогу отримати знання та навички з особистої безпеки поліцейських під час виконання ними службових обов'язків.Переглянули та обговорили фільм на цю тему.

У окремому блоці семінару, який провела пацієнтка ЗПТ та лідерка Лубенської спільноти ЛВН Яна Наконечна, йшлося про розвінчення міфів про ЗПТ. Велику зацікавленість викликала життєва історія Яни. Дівчина розповіла про свій досвід, як вживання, так і позитивного впливу на неї та її родину програми ЗПТ. Не ховаючи обличчя, вона чесно та відверто відповідала на питання правоохоронців, а коли розповідала свою історію - поваги, співчуття та розуміння в очах поліцейських було набагато більше ніж засудження та байдужості.

На завершення кожен з присутніх отримав чудові буклети від МБФ " Альянс громадського здоров'я" "Особиста безпека поліцейського" та "Дії поліцейських щодо забезпечення безперервності лікування адмін затриманих пацієнтів ЗПТ".
Діяльність впроваджується БО "Меридіан" спільно з МБФ «Альянс громадського здоров'я» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
13.02.2020

Залишились питання?

Зателефонуйте нам за номером +38 (099) 234-91-95, або залиште свої контактні дані, і ми зв'яжемося з Вами в найближчий час