Консультування підоблікових Полтавського району

06.05.2020 року у Полтавському районному відділі філії ДУ «Центр пробаціЇ», консультантка по роботі з ключовими групами ризику у проекті PITCH  Двигало Марія провела низку індивідуальних консультацій для під облікових служби пробації, зробивши акцент на  тему «Сімейні стосунки: типи сімейних відносин. Профілактика конфлікту в міжособистісних стосунках».

Сімейний кодекс України не містить визначення родини та родинних відносин, а лише зазначає, що є сім’єю та які особи, складають сім’ю. Так відповідно до ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України, сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

В умовах загальнонаціонального карантину, коли велика частина населення досі знаходиться вдома, тема набула неаби якої актуальності, адже сімейні стосунки переживають хвилю випробування на терпимість. Згадаємо відому телеведучу Регіну Тодоренко, яку нещодавно суспільство активно обговорювало, через її висловлювання стосовно домашнього насилля. Природно, в кожній сім'ї рано чи пізно починаються конфлікти, без яких, здавалося б, сімейні стосунки просто неможливі.

Але важливо розмежовувати де відбуваються конфлікти, а де вчинено насилля, бо грань між ними тонка та не кожен розуміє як їх відрізнити. Ми розглянули 3 основних відмінностей конфлікту від насилля:

  1. На відмінну від конфлікту насилля має циклічність, та розвивається за певним сценарієм. Були спалахи агресії, можливо, навіть із застосуванням фізичного впливу, а потім примирення, і знову тривожні дзвіночки.
  2. Друга відмінна риса насильства - це те, що з часом воно посилюється: самі акти насильства стають частіше, і воно стає більш жорстоким
  3. Третя відмінна риса насильства полягає в тому, що в ситуації конфлікту обидва партнери виступають на рівних позиціях. У ситуаціях з домашнім насильством одна людина намагається встановити владу і контроль над життям іншої людини, намагається диктувати, як йому чинити, з ким спілкуватися.

«У випадках домашнього насилля, не мовчіть, звертайтесь за допомогою» - наголосила Марія та нагадала контакти центрів до яких можна звернутися.

Перелік організацій, до яких можна звернутися за консультацією та допомогою:

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів)

Правоохоронні органи – 102

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації – (0532) 56-92-66

06.05.2020

Залишились питання?

Зателефонуйте нам за номером +38 (099) 234-91-95, або залиште свої контактні дані, і ми зв'яжемося з Вами в найближчий час